Trepça me Vogoshçën e Bosnjë-Hercegovinës

Trepça do të takohet me skuadër boshnjake në raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë. Shorti i tërhequr të martën ka përcaktuar që skuadra mitrovicase të përballet me Vogoshçan. Trepça si fituese e Kupës së Kosovës starton prej raundit të dytë të EHF European Cup. Ndeshja e parë luhet në Mitrovicë më 14 apo […]

Besa Famgas me Beshiktashin apo Donbasin

Besa Famgas duhet të pres për ta mësuar kundërshtarin në raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë. Kampionia e Kosovës do të përballet me fituesin e ndeshjes mes Beshiktashit të Turqisë dhe Donbasit të Ukrainës.Beshiktashi e Donbasi takohen në raundin e parë të Kupës Evropiane. Skuadra që fiton pas dy ndeshjeve, do të përballet […]

KHF Ferizaj luan në Izrael

KHF Ferizaj do të udhëtojë në Izrael për ndeshjen në Kupën Evropiane. Shorti i tërhequr të martën në Vjenë ka përcaktuar që skuadra kosovare e hendbollisteve të takohet me Maccabi Arazim Ramat Gan. Ferizaj starton prej raundit të dytë të Kupës Evropiane, që është niveli i tretë i garave kontinentale. Ndeshja e parë luhet në […]

Istogu me kundërshtar nga Portugalia

Kampioni i Kosovës në hendboll (femrat), Istogu, ka mësuar të martën kundërshtarin e parë në edicionin 2023/2024 të Kupës Evropiane.KHF Istogu do të përballet me skuadrën nga Portugalia SIR 1 Maio/CBJ. Kjo skuadër është nga Leiria e Portugalisë, ndërsa ka përvojë të gjatë në gara evropiane.Ndeshja e parë luhet në Portugali, ndërsa e kthimit në […]