Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Besa Famgas me Beshiktashin apo Donbasin

Besa Famgas duhet të pres për ta mësuar kundërshtarin në raundin e dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë. Kampionia e Kosovës do të përballet me fituesin e ndeshjes mes Beshiktashit të Turqisë dhe Donbasit të Ukrainës.
Beshiktashi e Donbasi takohen në raundin e parë të Kupës Evropiane. Skuadra që fiton pas dy ndeshjeve, do të përballet me Besën e Pejës në raundin e dytë.
Shorti është tërhequr të martën në Vjenë.
Besa në ndeshjen e parë, më 14 apo 15 tetor, është vendase. Ndeshjen e dytë e luan më 21 apo 22 tetor në udhëtim.

Lajme tjera