Presidenti Saraçini ndau mirënjohje për RTK-në dhe Artan Muhaxhirin

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini të martën ka pritur në takim Artan Muhaxhirin, redaktorin përgjegjës për sport në Radio Televizionin e Kosovës.Në takimin miqësor, presidenti Saraçini ka ndarë mirënjohje, përkatësisht një plaketë falënderimi për RTK-në dhe Artan Muhaxhirin. Plaketat janë ndarë si shenjë vlerësimi e falënderimi për bashkëpunimin shumë korrekt lidhur […]

Kombëtarja jonë luajti ndeshjen e parë me Kuvajtin

Të martën në Lashko të Sllovenisë, Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka luajtur ndeshjen e parë miqësore me Kuvajtin. Kuvajtasit, që ka një që janë të grumbulluar dhe tashmë kanë luajtur shumë miqësore në Slloveni, kanë shënuar fitore me rezultat 36:23.Pjesa e parë përfundoi me rezultat 18:13 në të mirë të Kuvajtit.Kombëtarja jonë në […]

Në fundjavë seminari për gjyqtarë e vëzhgues

Në fundjavë do të mbahet seminari qëndror për të gjithë gjyqtarët e hendbollit dhe për vëzhgues/kontrolluesit e ndeshjeve. Seminari mbahet në bazë të planprogramit vjetor të Shoqatës së Gjyqtarëve të Hendbollit të Kosovës. SHGJHK-ja është edhe organizatore e seminarit që mbahet në Hotel Internacional Prishtina në kryeqytet, më 9 e 10 shtator. Ligjërues do të […]

Seminari për trajnerë mbahet në Istog

Shoqata e Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës e organizon seminarin për trajnerë në prag të edicionit të ri të garave në hendbollin kosovar. Seminari do të mbahet më 9 dhe 10 shtator në “Hotel Trofta” në Istog. Pjesa praktike e seminarit do të mbahet në palestrën e Istogut.Për trajnerët kosovarë të hendbollit do të ligjërojë […]