Fitore për Samadrexhën, Jusuf Gërvallën e Shqiponjën

Janë zhvilluar të shtunën tri ndeshjet e para të edicionit 2023/2024 në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Samadrexha, ashtu si pritej, ka nisur me fitore. E mposhti Vëllaznimin me rezultat 24:18. Rabia Oz u dallua te Samadrexha me nëntë gola, ndërsa gjashtë i kishte Arlinda Maloku. Te Vëllaznimi pesë gola i shënoi Aroma Kalludra.Fitore si […]

Kastrioti fiton ndeshjen shumë dramatike me Trepçën

Kastrioti ka nisur ngadalë, por ka festuar në fund të ndeshjes hapëse të edicionit 2023/2024 në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën mbrëma në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, Kastrioti e mposhti Trepçën e Mitrovicës me rezultat 31:30. Ndeshja ishte skajshmërisht dramatike dhe u vendos në aksionet e fundit.Portieri Dardan Dugolli ka shkëlqyer […]