Kapitenja Demaj shkëlqen me pesë gola në barazimin e Ringkobingut

Kapitenja e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj ka shkëlqyer me pesë gola për skuadrën daneze, Ringkobing.Ringkobingu ishte duke udhëhequr gjithë ndeshjen ndaj Sonderjyskes, por në fund rezultati ishte 27:27. Në sekondën e fundit, Demaj kaloi bukur një kundërshtare dhe u faulua rëndë. Dukej si penallti dhe Ringkobingu është ankuar për vendimin që të jepet vetëm […]

Deçani fiton ndeshjen e mbetur

Deçani e ka fituar ndeshjen e mbetur me Vëllaznimin e Gjakovës. Të mërkurën mbrëma, skuadra deçanase fioti me rezultat 44:34.Ndeshja i ka takuar javës së parë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Fatlind Mazrekaj ishte më efikasi te Deçani me 15 gola. Nga shtatë gola i realizuan Albilon Loshaj e Alesssander Santos.Te skuadra gjakovare, 13 […]