Ferizaj fiton bindshëm ndaj Samadrexhës, Prishtina mposht Kastriotin

Të shtunën janë luajtur tri ndeshje të xhiros së pestë në Superligën e hendbolliste.Kampioni dhe lideri, Istogu, ka vazhduar me fitore. E mposhti Jusuf Gërvallën në Deçan me rezultatin bindës, 40:20.Për Istogun është fitorja e pestë rresht. Udhëheq në tabelë me 10 pikë. Arlinda Dinarica i shënoi 13 gola për Istogun. Në dhjetë gola te […]

Besa Famgas pa telashe, Deçani merr pikët në Gjakovë

Besa Famgas ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën mbrëma në Pejë, Besa e mposhti Vushtrrinë me rezultatin e lartë, 39:21. Ndeshja i takoi xhiros së tetë të Superligës.Arbios Mushkolaj i shënoi nëntë gola për Besën, ndërsa shtatë i kishte Olsi Mulaj. Me gjashtë gola ndeshjen e përfundoi Ajdin […]

Bujar Qerimi: Ambiciet janë ta kalojmë Sllovakinë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka folur të shtunën në prag të grumbullimit të Kombëtares për ndeshjet me Sllovakinë. Ndeshja e parë me Sllovakinë është të enjten prej orës 18:00 në Povazska Bystrica. Ndërsa ndeshja e dytë është më 5 nëntor në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Ndeshjet i […]