Superderbi i hendbollisteve në Ferizaj

Ferizaj – Istogu është kryendeshja e xhiros së shtatë por edhe e gjithë stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Derbi i madh zhvillohet të dielën prej orës 18:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Të dy skuadrat pretendojnë titullin e kampionit dhe trofeun e Kupës. Bëhet fjalë për skuadra të konsoliduara që në […]

Kastrioti – Prishtina, derbi i xhiros

Kastrioti – Prishtina është kryendeshja e xhiros së nëntë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të shtunën prej orës 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Bëhet fjalë për dy skuadrat me traditë që kanë shfaqur formë solide në pjesën e deritashme të kampionatit. Të dy skuadrat synojnë pikë të reja dhe […]