Përballje ferizajase në Superligën e hendbollisteve

Përballja lokale mes Ferizajt dhe Kastriotit e hap xhiron e tetë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Kjo ndeshje zhvillohet të shtunën prej orës 18:00 në palestrën “Bill Clinton”.Ferizaj vlerësohet favorit i madh në derbin e qytetit me traditë.Ka fituar gjashtë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë. Një javë më parë […]

Kastrioti sfidon Rahovecin në kryendeshjen e javës

Rahoveci ka fituar tetë ndeshjet e deritashme, ndërsa synon pikë të reja në fundjavë. Në kuadër të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll, Rahoveci e pret Kastriotin e Ferizajt. Kjo ndeshje zhvillohet të dielën nga ora 18:00 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec.Rahoveci është lider me 16 pikë, ndonëse ka një ndeshje […]

Istogun e presin dy ndeshje të vështira në Sllovaki

Kampioni i Kosovës në hendboll, Istogu, do t’i luaj në fundjavë dy ndeshje në Sllovaki. Në kuadër të rrethit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste, Istogu përballet me skuadrën e madhe sllovake, Iuventa Michalovce. Të dy ndeshjet janë në Michalovce.KHF Istogu ka njoftuar se ka vendosur që dy ndeshjet t’i luaj në Sllovaki për […]