Përfundon kampi i Kosovës U18, selektori Qerimi i kënaqur me punën e bërë

Me dy stërvitjet e zhvilluara të martën, ka përfunduar kampi treditor i Kombëtares U18 të Kosovës në hendboll. Nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi, hendbollistët e rinj kanë punuar me zell dhe përkushtim. I kishin pesë seanca stërvitore, ku është punuar në elemente të ndryshme të lojës së hendbollit.Të ftuar ishin 25 hendbollistë, ndërsa grumbullimi […]

Edhe një fitore për hendbollistet e Istogut

Hendbollistet e skuadrës kampione, Istogut, e kanë fituar edhe një ndeshje në Superligën e Kosovës. Të martën u zhvillua ndeshja e mbetur e xhiros së tetë, Istogu – Vëllaznimi. Skuadra istogase fitoi me rezultatin bindës, 42:20. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të angazhimit evropian të Istogut. U luajt në Banjë.Arlinda Dinarica i shënoi 11 […]