Grumbullimi i radhës i Kombëtares U18

Menjëherë të dielën fillon grumbullimi i radhës i Kombëtares U18 të Kosovës në hendboll. Është ky grumbullimi i tretë i kësaj gjenerate, ndërsa do të mbahet në Prishtinë.Për të dielën e të hënën janë planifikuar katër stërvitje, që do të zhvillohen nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi.Selektori Qerimi është shumë i kënaqur me punën që […]

Prishtina do të mundohet ta befasojë Istogun

Istogu e pret Prishtinën në kuadër të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Ndeshja luhet të shtunën prej orës 17:00 në Banjë.Kampioni aktual, Istogu, llogaritet favorit për këtë ndeshje. Por prishtinaset do të japin më të mirën në kërkim të befasisë së madhe.Istogu është i dyti me 14 pikë, ndërsa ka […]

Trepça – Besa Famgas, derbi i javës

Fituesja e Kupës së Kosovës, Trepça, takohet me kampionen dhe fituesen e Superkupës, Besa Famgasin, në kryendeshjen e xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Ndeshja zhvillohet të shtunën prej orës 17:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.Trepça e Besa Famgas janë përballur në tri finalet e këtij viti. Besa i ka fituar dy, […]