Kastrioti nuk lejon befasi, mposht Vëllaznimin në Gjakovë

Kastrioti i Ferizajt nuk ka lejuar befasi të dielën në kuadër të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Skuadra ferizajase fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 46:25. Pas pjesës së parë epërsia e Kastriotit ishte gjashtë gola, 18:12.Alecssander Santos i shënoi 11 gola për Kastriotin, derisa shtatë i kishte Endrit Tafarshiku.Te […]

Samadrexha fiton derbin me Prishtinën

Samadrexha e ka fituar derbin e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të dielën në palestrën “Afrim Bunjaku” në Samadrexhë, skuadra vendase mposhti Prishtinën me rezultat 30:24, në kuadër të xhiros së 11-të.Samadrexhaset krijuan epërsi bindëse që në pjesën e parë dhe atë e mbajtën edhe në pjesën e […]