Franca e fiton Evropianin e jashtëzakonshëm

Me një finale të shkëlqyer ka përfunduar Kampionati i jashtëzakonshëm Evropian i hendbollit i mbajtur në Gjermani.Finalja mes Francës dhe Danimarkës është vendosur vetëm pas vazhdimeve nga pesë minuta. Ishin francezët që festuan në fund, duke fituar me rezultat 33:31. Danimarka ka udhëhequr shumicën e kohës, por fituesi nuk u vendos pas 60 minutave lojë, […]

Arlinda Hajdari shpallet lojtare e ndeshjes në Superligën daneze

Reprezentuesja e Kosovës, Arlinda Hajdari, po shfaq nivel gjithnjë e më të lartë në njërën prej ligave më të forta në botë, Superligën e Danimarkës.Të shtunën Arlinda u shpall lojtare e ndeshjes Bjerringbro – Horsens. Skuadra e Hajdarit, Bjerringbro pësoi me rezultat 28:25, por lojtarja jonë shfaqi nivel shumë të lartë.Ajo i shënoi plot shtatë […]