FHK-ja vazhdon partneritetin me Ujë Rugove

Federata e Hendbollit e Kosovës ka vazhduar partneritetin me Korporata Rugove, përkatësisht me Ujë Rugove. Pas bashkëpunimit shumë korrekt dhe të suksesshëm vitin e kaluar, FHK-ja dhe Ujë Rugove janë pajtuar për të vazhduar bashkëpunimin edhe gjatë vitit 2024.Marrëveshje është nënshkruar të mërkurën. Në emër të FHK-së marrëveshjen e re e ka nënshkruar Edi Kolgeci, […]

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit me MKRS-në

Sot në ambientet e Federatës së Hendbollit të Kosovës është nënshkruar memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Në emër të MKRS-së memorandumin e ka nënshkruar zëvendësministrja Daulina Osmani, ndërsa presidenti Eugen Saraçini ka nënshkruar për FHK-në. Osmani e Saraçini kanë vlerësuar lartë bashkëpunimin e deritashëm të FHK-së me MKRS-në, ndërsa janë […]

Në fundjavë kthehet Superliga, pritet garë shumë e fortë

Në fundjavë vazhdon gara në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Xhiroja e 15-të është e para për këtë vit.Gara për titull të kampionit pritet të jetë shumë e fortë, dramatike dhe interesante deri në fund. Aktualisht Rahoveci udhëheq në tabelë me 28 pikë. Skuadra rahovecase i ka fituar të gjitha 14 ndeshjet e stinorit […]