“Vreshtarët” të pandalshëm, fitojnë edhe një derbi

Rahoveci po shfaqet si skuadër e pamposhtur këtë edicion. “Vreshtarët” kanë fituar edhe një derbi, përkatësisht përballje ndaj skuadrës që synon trofe.Të mërkurën mbrëma në “Mizahir Isma”, Rahoveci e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 37:32. Loja ishte e fortë nga fillimi e deri në fund. Por rahovecasit kanë shfaqur më tepër dhe kanë shënuar […]

Kombëtarja është gati për ndeshjen me Poloninë

Atmosferë e shkëlqyer është te Kombëtarja e Kosovës në hendboll në prag të ndeshjes me Poloninë.Të mërkurën në mbrëmje, vajzat tona kanë zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes me Poloninë, që është të enjten prej orës 17:45. Ndeshja zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.Stërvitja e fundit u zhvillua nën urdhrat e selektorit […]

U mbajt mbledhje komemorative për profesoreshën Shqipe Bajçinca – Brestovci

Të mërkurën paradite në Prishtinë është mbajtur mbledhje komemorative për profesoreshën Shqipe Bajçinca – Brestovci. Profesoresha Bajçinca – Brestovci ndërroi jetë të dielën pas një sëmundje të gjatë.Për mbi dy dekada ajo ishte profesoreshë në Fakultetin e Edukatës Fizike, ndërsa ishte pjesë e rëndësishme e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Ka mbajtur postin e komesares […]