Besës i takon gjysmëfinalja e parë

Kampionia aktuale, Besa Famgas, e ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Të enjten mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa e mposhti Kastriotin me rezultat 30:27. Ndeshja e dytë zhvillohet në fundjavë në Ferizaj, ndërsa skuadra me dy fitore kalon në finale.Ashtu si pritej, ndeshja ishte shumë e […]

Ferizaj kualifikohet në finale

Ferizaj është skuadra e dytë finaliste e plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Në gjysmëfinale, Ferizaj e elimonoi Prishtinën. Ferizajasat i shënuan dy fitore bindëse.Fitoren e dytë, Ferizaj e realizoi të enjten pasdite në kryeqytet me rezultat 49:24. Dallimi në cilësi ishte i madh dhe u konfirmua që në pjesën e parë që përfundoi […]