Arlinda në pritje të operimit, do të mungojë për kohë të gjatë

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e së enjtes së kaluar ndaj Qipros. Arlinda ishte e pandalshme në atë ndeshje duke shënuar shtatë gola nga shtatë tentime. U shpall më e mira në fitoren 30:21.

Por në pjesën e dytë, 19-vjeçarja që bën karrierë në elitën e Danimarkës, pësoi lëndim serioz të gjurit. Ajo nuk mundi të ndihmojë Kombëtaren në ndeshjet me Luksemburgun dhe Portugalinë, por ka përkrahur bashkëlojtaret nga tribuna.

Arlinda tashmë është kthyer në Danimarkë, ndërsa po pret që t’i caktohet termini për operim në gju. Operimi është i domosdoshëm, ndërsa faza e rikuperimit do të zgjatë prej 9 deri në 12 muaj.

Arlinda po ndihet më mirë dhe nuk ka më dhimbje në gju. Por lëndimi i saj erdhi në momentin më të keq, kur po kalonte formë vërtetë të lartë.

Arlinda ka këputur ligamentin e përparmë kryqëzor, ndërsa ka zgjatje të ligamentit anësor të brendshëm.
FHK-ja i dëshiron shërim të shpejtë dhe të suksesshëm Arlindës.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …