Barazim në derbi, Istogu mposht Prishtinën

Nuk ka dhënë fitues derbi i javës së 17-të në Superligën A të Kosovës në hendboll për femra. Ndeshja mes Shqiponjës e Vushtrrisë u mbyll me rezultatin 26:26. Kjo ndeshje u luajt të shtunën në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë. Pas pjesës së parë vendaset ishin në epërsi me një gol, 14:13, por në fund rezultati ishte i barabartë. Vushtrria kështu ka ruajtur epërsinë prej dy pikëve ndaj Shqiponjës. Udhëheq me 29 pikë, ndërsa Shqiponja e vendit të dytë i ka 27 pikë.

Sh. Fazlija me 12 gola ishte më efikasja te Shqiponja. Te Vushtrria u dallua Sh. Tahiri me tetë gola.
Në Gjakovë u luajt edhe ndeshja tjetër e javës së 17-të të Superligës A. Të dielen Istogu fitoi ndaj Prishtinës me dy gola dallim, 22:20. 8:7 ishte rezultati pas pjesës së parë. E. Kameri udhëhoqi Istogun me nëntë gola. Te Prishtina nga pesë gola i shënuan Q. Berisha e A. Stagova.

Istogu mbetet i treti me 25 pikë, ndërsa Prishtina në vend të katërt me 19 pikë.

Në Superligën B të shtunën u luajt ndeshja mes Samadrexhës dhe Kastriotit. Fitore shënuan ferizajaset me rezultat 28:21. Kastrioti është i pari me 18 pikë pikë. Ndeshja mes Dritës e Vëllaznimit luhet më 25 prill.

Shqiponja – Vushtrria 26:26 (14:13)

Shqiponja: Haxhosaj, Rudaku, Juniku 3, Nivokazi 1, Berisha 1, Fazlija 12, Mehmeti 5, Goqi, Malaj 4, Goqaj, Gashi, E. Ferizaj, L. Ferizaj, Dobruna.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Salihu, Shala 2, Avdiu 4, Zymberi, Preniqi, Mehmeti, Paci 5, D. Rrahmani 5, R. Gubetini, Kasumi 2, Svarqa, Tahiri 8, B. Rrahmani.

Istogu – Prishtina22:20 (8:7)

Istogu: Shehdadi, Avdylaj, Ujkiq, Bakiq, Berisha 1, Zogaj, Rrahmani, Fejzaj 1, Rugova 5, Halitaj, Shatri, F. Rexhaj 3, V. Rexhaj, Krasniqi 3, Kameri 9.

Prishtina: Uka, Krasniqi, Bregovina, Mekolli 1, Matarova 1, Berisha 5, Hashani 2, Ferataj 1, Stagova 5, Llapashtica, Hashani, Kurteshi 4, Zeqiri, E. Berisha, L. Berisha 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …