Barazim në derbin e femrave

Derbi i javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll për femra mes Prishtinës e Vushtrrisë nuk ka dhënë fitues. 22:22 ishte rezultati i kësaj ndeshje që u luajt të shtunën në Prishtinë.

Vushtrria me pikën e fituar ka mbajtur vendin e parë, por tani ka vetëm një pikë më shumë se Istogu i vendit të dytë. Vushtrria i ka 24 pikë kurse Istogu 23. Në vendin e tretë është Shqiponja me 22 pikë, ndërsa Prishtina është e katërta me 19 pikë.

Vushtrriaset e kanë fituar pjesën e parë me një gol dallim, 11:10, por në fund të ndeshjes rezultati ishte i barabartë. Te Prishtina më efikasja ishte F. Prelvukaj me shtatë gola. Pesë herë shënoi A. Stagova. Te Vushtrria nga pesë gola i realizuan K. Paci e D. Kasumi.

Këto dy skuadra ishin takuar edhe në mesjavë në çerekfinale të Kupës ndërsa fitore bindëse kishin shënuar vushtrriaset.

Të shtunën janë luajtur edhe tri ndeshjet tjera të javës së 14-të të kampionatit të hendbollisteve. Skuadrat favorite kanë shënuar fitore bindëse. Shqiponja fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 49:18, ndërsa Istogu në udhëtim e mposhti Vëllaznimin me 46:19. Kastrioti fitoi në Ferizaj ndaj Dritës me rezultat 30:23.

Prishtina – Vushtrria 22:22 (10:11)

Prishtina: Uka, Ferataj 2, B. Krasniqi, Berisha 3, Hoti, Mekolli 1, Prelvukaj 7, Matarova, A. Krasniqi, Sopjani 3, Llapashtica, Stagova 5, Zeqiri, Bregovina, Hashani 1.

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Salihu, Shala 1, Avdiu 3, Zymberi, Preniqi, Mehmeti, Paci 5, D. Rrahmani 3, Kasumi 5, Tahiri 3, B. Rrahmani 2.

Kastrioti – Drita 30:23 (13:12)

Kastrioti: Rogova, Gurgurovci 1, M. Dinarica, Qerkini 1, Salihu 11, A. Dinarica 5, Gashi 3, Salihu 2, E. Reqica 3, Stagova 4, S. Reqica, Gashi, Misini, Qukovci.

Drita: Daku, Ramabaja 6, Rexhepi 1, R. Kqiku, Rr. Kqiku 1, Krasniqi 4, Pajaziti, Rudhani, Vokshi 11.

Vëllaznimi – Istogu 19:46 (9:25)

Vëllaznimi: Kastrati, Krasniqi 4, Radoniqi 11, Bordoniqi, Zhubi 3, Bytyqi, Grezda, Lluka, Kursani, Kusari 1.

Istogu: Shehdadi, F. Rexhaj 2, Krasniqi 7, V. Rexhaj 1, Halitaj, Rugova 16, Rrahmani 3, Bakiq 4, Kameri 10, Fejzaj 3, Avdylaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova