Barazojnë Vëllaznimi e Drita

Nuk ka dhënë fitues takimi i luajtur të dielen në Gjakovë në mes Vëllaznimit dhe Dritës së Gjilanit. 25:25 ishte rezultati i kësaj ndeshje të javës së dytë të Superligës A, përkatësisht të javës së 20-të kampionale. Pjesën e parë e fitoi Drita me rezultatin 17:13, por në të dytën u kthyen vendasit dhe në fund e morën një pikë. Vëllaznimi është i gjashti me 17 pikë, kurse Drita mbetet e katërta me 22 pikë.

L. Cula me shtatë gola ishte më efikasi te gjakovarët. R. Selmani udhëhoqi Dritën me 10 gola.

Të dielen mbrëma u luajt edhe një ndeshje tjetër e xhiros 20 në Superligën A. Në Gjilan, Kastrioti fitoi ndaj Zhegrës me rezultatin 33:21.

Ndërkohë në Superligën B, të dielen u luajt ndeshja e dytë e javës së 19-të kampionale. Samadrexha fitoi ndaj rivalit lokal, Vushtrrisë me rezultatin 36:34.

Të shtunën në Superligën A, Besa FamGas e fitoi derbin ndaj Prishtinës, ndërsa në Superligën B, Trepça mposhti Llapin.

Superliga A

Vëllaznimi – Drita 25:25 (13:17)

Vëllaznimi: Luzha, Hasi, Sadriu, Spahija, Mamusha 4, Gaxha 2, Fana, Nagavci, Kusari 1, Cula 7, Leka 5, Buza, Lluka 5, Haxhiavdyli, Rexha 1.

Drita: Sylejmani, Bunjaku, Azizi 4, Selmani 10, Misimi 3, Veliu, Mustafi 3, Er. Huruglica 1, E. Huruglica 4.

Zhegra – Kastrioti 21:33 (11:15)

Zhegra: A. Agushi, S. Haziri, Ad. Isufi 4, Aliu 3, B. Agushi 2, A. Haziri 8, Q. Isufi, Shaqiri 2, F. Isufi 2, Idrizi.

Kastrioti: Mehmeti 1, Dugolli, Syla 3, Rudari, Salihu 2, Dugolli 1, Rexhepi 1, Bislimi 3, Shabani 5, Haxhimusa 7, Ramadani 1, Hoxha 1, Mustafa 1, Ibrahimi 7.

Superliga B

Vushtrria – Samadrexha 34:36 (18:17)

Vushtrria: Pllana, Gubetini 9, Mehmeti 2, Jashari 3, Karaqa 3, Musa, Mejzini 8, Hyseni 2, Krasniqi 1, Ademi 3, Shabani 3, Buqinca.

Samadrexha: Sh. Maloku, Hyseni, F. Maloku 3, A. Maloku 8, Al. Maloku, Sopjani 1 , B. Maloku 1, Sadiku 3, D. Maloku 8, Bunjaku, Jashari 8.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova