Besa e Prishtina nuk lejojnë befasi

Besa FamGas e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në javën e 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Të gjitha ndeshjet e kësaj jave janë luajtur të shtunën, ndërsa Besa e Prishtina kanë shënuar fitore të thella. Kampionia aktuale, Besa FamGas në Gjilan fitoi ndaj Dritës me rezultat shumë të lartë, 41:14. 24:4 ishin shifrat pas 30 minutave të parë. Ndërkohë Prishtina fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat të thellë poashtu, 42:20. Edhe në këtë ndeshje fituesi ishte i qartë pas pjesës së parë, që u fitua nga vendasit me 18:8.

Besa e Prishtina prijnë në tabelë me nga 34 pikë. Ndërkohë Drita pas një kohe të gjatë ka humbur pozitën e tretë. Është e katërta me 20 pikë. Samadrexha mbetet e parafundit me katër pikë.

Në vendin e tretë është ngritur Kastrioti i Ferizajt që fitoi në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultat 29:22. Vushtrria mbetet e teta me 13 pikë.

Përballjen e mesit të tabelës mes Trepçës dhe Vëllaznimit e fitoi skuadra gjakovare me rezultat33:27. Tani Vëllaznimi është i gjashtu me 16 pikë kurse Trepça bie në vendin e shtatë me 15 pikë. Fitore në udhëtim ka shënuar edhe Zhegra që mposhti Llapin me 37:30. Zhegra është e pesta me 19 pikë kurse Llapi i fundit me dy pikë.

Llapi – Zhegra 30:37 (11:15)

Llapi: Mani, Idrizi 4, Havolli 2, Hasani 6, J. Mani 1, Abazi 2, Visoka 2, Beshiri 2, Hoxha 8, Muqiqi 1, Retkoceri, Bajrami, Haxhiu 2, Sejdiu

Zhegra: A. Agushi, Haziri, Idrizi, B. Agushi, Q. Isufi 2, Shaqiri 7, A. Isufi 4, F. Isufi 3, A. Haziri 11, Aliu 10, Ad. Isufi, L. Haziri

Trepça – Vëllaznimi 27:33 (10:16)

Trepça: Terziqi, Tahiri, Mziu 6, Beqiri 3, Zhuri 2, Shala 3, Nuhi 2, Qela 2, Basholli 9, Voca, Pllana

Vëllaznimi: Luzha, Sadriu, Cula, Haxhiavdyli 1, Mamusha 5, Fana 2, Gaxha 4, Lluka 7, Spahija 1, Kusari 2, Leka 10, Nagavci 1, Buza

Vushtrria – Kastrioti 22:29 (10:13)

Vushtrria: Pllana, Gubetini 7, Mehmeti, Jashari 1, Karaqa, Musa 5, Meholli, Musa, Mejzini 2, Ademi 4, Hyseni 1, Sabani 2, Karaqa, Buqinca

Kastrioti: Mehmeti, Dugolli, Syla 3, Rexepi 2, A. Dugolli 3, Mustafa 2, Shabani 5, Hoxha, Bislimi,Salihu 10, Ramadani 1, Haxhimusa, Ibrahimi 4

Prishtina – Samadrexha 42:20 (18:8)

Prishtina: Kosteski, Gjuka, Murtezi 5, Shahini 7, Bajqinovci 2, Terziqi, Ademi 2, Zherka 1, Fetahu, Sula 9, Kastrati 10, Gashi 4, Esati, Stoilov 2

Samadrexha: F. Bunjaku, V. Bunjaku A. Maloku, Sopjani 3, B. Maloku 1, Sadiku 6, S. Maloku 3, Basholli 3, Sh. Maloku, Hyseni,F. Maloku 4

Drita – Besa Famgas 14:41(4:24)

Drita: A.Sylejmani, R.Selmani, D.Azizi, Q.Bunjaku, G.Misini, G.Veliu 4, L.Mustafi 3, H.Mehmeti, G.Murtezi 1, Er.Huruglica 1, E.Huruglica 5.

Besa Famgas: B.Idrizi 7, D.Idirizi 5, E.Gjuka 6, D.Tahirukaj 6, A.Kukrika 4, G.Biljaka, V.Broqi 1, B.Ramosaj 1,A.Tafilaj, Dr.Tahirukaj 4, T.Medic 2, K.Tetova, K.Jupa 7, F.Beqiraj, H.Berisha.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova