Besa e Trepça me fitore bindëse

Besa Famgas dhe Trepça i kanë fituar bindshëm ndeshjet e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) të luajtura të dielen.

Kampioni aktual, Besa e ka mposhtur në Pejë skuadrën e Prizrenit me rezultat 47:15. Fituesi ishte i ditur që pas pjesës së parë që përfundoi 22:7. Besa ka shënuar fitoren e katërt rresht dhe udhëheq me 8 pikë sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë. Prizreni renditet i teti me 2 pikë.

K. Jupa me 8 gola dhe D. Tahirukaj e Y. Muqolla me nga 7 gola ishin më efikasët te ekipi pejan. I. Leka i shënoi 9 gola për ekipin prizrenas.

Trepça para shikuesve të vet e ka mposhtur Dritën e Gjilanit me rezultat 53:21. Pas pjesës së parë rezultati ishte 28:9 për mitrovicasit. Trepça renditet e treta me 5 pikë, kurse Drita është e fundit pa pikë.

R. Shabani shënoi 10 gola për Trepçën kurse A. Shabani, E. Nimani, S. Maxhera e B. Neziri i shënuan nga 8. Te Drita më efikasi ishte E. Huruglica me 6 gola.

Trepça – Drita 53:21(28:9)

Trepça: Terziqi, Buqinca, Shala 2, A. Shabani 8, Cimili 3, Nimani 8, Beqiri 2, Sejdijaj, Qabra 3, Maxhera 8, Zhuri 1, Neziri 8, R. Shabani 10, K. Terziqi.

Drita: Sllamniku 3, Bunjaku 1, Latifi 4, Huruglica 6, Asllani, Veliu 5, Shkodra 2.

Besa Famgas – Prizreni 47:15 (22:7)

Besa Famgas: Mehmeti, Mihaljeviq, Visoka 5, Jupa 8, Vokshi 1, Idrizi 2, Gjuka 6, Tahirukaj 7, J. Muqolli 6, Ramosaj 5, Y. Muqolli 7.

Prizreni: Koro, Etemi, Thaqi 2, Skenderi 1, Krasniqi, Bytyqi, O. Krasniqi, Mehmeti 1, Ahmetaj, Gashi 1, Krasniqi 1, Leka 9, Ramani, Buqaj, Bytyqi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova