Besa e Trepça me fitore bindëse

Besa Famgas dhe Trepça i kanë fituar bindshëm ndeshjet e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) të luajtura të dielen.

Kampioni aktual, Besa e ka mposhtur në Pejë skuadrën e Prizrenit me rezultat 47:15. Fituesi ishte i ditur që pas pjesës së parë që përfundoi 22:7. Besa ka shënuar fitoren e katërt rresht dhe udhëheq me 8 pikë sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë. Prizreni renditet i teti me 2 pikë.

K. Jupa me 8 gola dhe D. Tahirukaj e Y. Muqolla me nga 7 gola ishin më efikasët te ekipi pejan. I. Leka i shënoi 9 gola për ekipin prizrenas.

Trepça para shikuesve të vet e ka mposhtur Dritën e Gjilanit me rezultat 53:21. Pas pjesës së parë rezultati ishte 28:9 për mitrovicasit. Trepça renditet e treta me 5 pikë, kurse Drita është e fundit pa pikë.

R. Shabani shënoi 10 gola për Trepçën kurse A. Shabani, E. Nimani, S. Maxhera e B. Neziri i shënuan nga 8. Te Drita më efikasi ishte E. Huruglica me 6 gola.

Trepça – Drita 53:21(28:9)

Trepça: Terziqi, Buqinca, Shala 2, A. Shabani 8, Cimili 3, Nimani 8, Beqiri 2, Sejdijaj, Qabra 3, Maxhera 8, Zhuri 1, Neziri 8, R. Shabani 10, K. Terziqi.

Drita: Sllamniku 3, Bunjaku 1, Latifi 4, Huruglica 6, Asllani, Veliu 5, Shkodra 2.

Besa Famgas – Prizreni 47:15 (22:7)

Besa Famgas: Mehmeti, Mihaljeviq, Visoka 5, Jupa 8, Vokshi 1, Idrizi 2, Gjuka 6, Tahirukaj 7, J. Muqolli 6, Ramosaj 5, Y. Muqolli 7.

Prizreni: Koro, Etemi, Thaqi 2, Skenderi 1, Krasniqi, Bytyqi, O. Krasniqi, Mehmeti 1, Ahmetaj, Gashi 1, Krasniqi 1, Leka 9, Ramani, Buqaj, Bytyqi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me …

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …