Besa e Zhegra fitojnë ndeshjet si vendas

Dy ndeshje të javës së dhjetë të Superligës së hendbollistëve janë luajtur të dielen. Kampioni Besa Famgas ka fituar thellë ndaj Trepçës në Pejë me rezultat 40:13. Pas pjesës së parë rezultat ishte 23:4. Me këtë fitore Besa është shkëputur në vendin e parë me 18 pikë. Nga 16 pikë iI kanë Kastrioti e Prishtina, kurse Drita i ka 14. Kastrioti ende nuk e ka luajtur ndeshjen e javës së dhjetë me Samadrexhën. Trepça është e parafundit me 5 pikë.

Më shumë rivalitet kishte në Gjilan ku u takuan Zhegra e Vëllaznimi. Fitore shënoi Zhegra me rezultat 34:30. Vëllaznimi ishte në epërsi pas pjesës së parë me rezultat 16:15, por në pjesën e dytë zhegrasit arritën te fitorja. Zhegra është e shtata me 7 pikë kurse Vëllaznimi i pesti me 8 pikë.

Besa Famgas – Trepça 40:13 (23:4)

Besa Famgas: Mehmeti, B. Idrizi 4, Vokshi 5, Broqi 4, Y. Muqolli 3, Tetova 1, D. Idrizi 5, D. Tahirukaj 7, Dr. Tahirukaj 8, Ramosaj 2, Berisha, Tafilaj 1.

Trepça: Y. Beqiri 1, E. Beqiri 1, Shala 1, Terziqi, Tahiri, Shabani 4, Qabra 2, Fejzullahu, Voca 1, Pllana 3.

Zhegra – Vëllaznimi 34:30 (15:16)

Zhegra: Murseli 1, Jakupi, A. Isufi 12, Haziri 6, Agushi 5, Aliu 6, M. Murseli 4, L. Haziri, F. Isufi, Kurexhaj.

Vëllaznimi: Curri, Luzha, Rama 3, Rexha 7, Neziri 4, Mamusha 3, Halili, Fana 9, Gaxha 4.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova