Besa Famgas e Istogu kërkojnë titullin, Kastrioti e Vushtrria të barazojnë rezultatin

Të shtunën (nesër) luhen ndeshjet e dyta finale të plejofit në të dy konkurrencat. Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj prej orës 18:00 takohen Kastrioti e Besa Famgas. Besa ka fituar ndeshjen e parë finale në Pejë dhe me fitore apo barazim e siguron titullin e kampionit, që do të ishte i gjashti me rradhë. Besa udhëton për fitore, por fitoren e kërkojnë edhe ferizajasit për të barazuar rezultatin në 1:1 në ndeshje dhe kështu të sigurojnë edhe takimin e tretë. Pritet ndeshje e fortë e dramatike.

Në Vushtrri nga ora 17:00 takohen KHF Vushtrria e KHF Istogu. Istogu fitoi bindshëm finalen e parë dhe synon të fitojë në Vushtrri titullin e parë të kampionit. Te Vushtrria kanë premtuar maksimumin për të shënuar fitore dhe për të dërguar finalen e plejofit në ndeshjen e tretë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …