Besa Famgas e Istogu kërkojnë titullin, Kastrioti e Vushtrria të barazojnë rezultatin

Të shtunën (nesër) luhen ndeshjet e dyta finale të plejofit në të dy konkurrencat. Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj prej orës 18:00 takohen Kastrioti e Besa Famgas. Besa ka fituar ndeshjen e parë finale në Pejë dhe me fitore apo barazim e siguron titullin e kampionit, që do të ishte i gjashti me rradhë. Besa udhëton për fitore, por fitoren e kërkojnë edhe ferizajasit për të barazuar rezultatin në 1:1 në ndeshje dhe kështu të sigurojnë edhe takimin e tretë. Pritet ndeshje e fortë e dramatike.

Në Vushtrri nga ora 17:00 takohen KHF Vushtrria e KHF Istogu. Istogu fitoi bindshëm finalen e parë dhe synon të fitojë në Vushtrri titullin e parë të kampionit. Te Vushtrria kanë premtuar maksimumin për të shënuar fitore dhe për të dërguar finalen e plejofit në ndeshjen e tretë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …