Besa Famgas e Prishtina pa telashe

Besa Famgas e Prishtina kanë shënuar fitore të thella në ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së hendbollistëve, të luajtura të shtunën.

Kampioni aktual, Besa Famgas e mposhti në Pejë skuadrën gjakovare të Vëllaznimit me rezultat 35:13. Ndërkohë Prishtina në kryeqytet fitoi ndaj Prizrenit me rezultat 46:25.

Besa Famgas udhëheq në tabelë me 22 pikë kurse Prishtina është e dyta me 20 pikë. Tri ndeshje tjera të javës së 11-të luhen të dielën.

Besa Famgas – Vëllaznimi 35:13 (18:5)

Besa Famgas: Luzha, Mehmeti, Thaqi, Tafilaj 3, Alonso, Prce 2, Mallios 1, Tahirukaj 4, Y. Muqolli 9, Jupa 4, Visoka 1, Ramosaj, J. Muqolli 6, Mushkolaj 3, Idrizi 2.

Vëllaznimi: Pozhegu, Leka 1, Spahija 2, Rexha 1, Luzha 4, Rama 1, Halili 3, Hoxha, Mamusha 1.

Prishtina – Prizreni 46:25 (23:11)

Prishtina: Beshiri 12, Sula 4, Bajqinovci 9, Abazi, Shabani 9, Gjuka 3, Ramadani 4, Ademi, Visoka 1, Quni 1, Kuleta 1, Qela 1, Agushi 1, Beqiraj.

Prizreni: Etemi, Thaqi, Krasniqi, Haxhimusa 8, Skenderi, Gashi 2, Ahmeti 1, Salihu 7, Ibrahimi 4, Ferati 3, Buqaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …