Besa Famgas fiton thellë në Gjakovë, Zhegra merr pikët në Podujevë

Arti Luzha

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Kampioni, Besa Famgas, nuk ka lejuar befasi, duke fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. Ekipi pejan fitoi me rezultat 48:19. Pas pjesës së parë epërsia e Besës ishte 13 gola, 24:11. Për Besën ishte fitorja e dytë kurse për Vëllaznimin humbja e parë.

Shumë më tepër rivalitet kishte në Podujevë ku u takuan Llapi dhe Zhegra. Zhegrasit në fund fituan me dy gola epërsi, 37:35. Zhegra, e kthyer në Superligë, kishte një gol epërsi pas pjesës së parë, 18:17.

Zhegra shënoi fitoren e parë kurse Llapi pësoi humbjen e dytë.

Vëllaznimi – Besa Famgas 19:48 (11:24)

Vëllaznimi: Hoxha, Pozhegu, Leka 3, Idrizi, Mamusha 1, Morina 1, Spahija 1, Rama 1, Luzha 6, Fana, Dukaj 6

Besa Famgas: Prce, Tafilaj 3, Visoka, Jupa 7, Gjuka 5, Ramosaj 1, J. Muqolli 4, Mushkolaj 5, Y. Muqolli 6, Tahirukaj 9, Idrizi 2, Alonso 6, Mallios, Luzha, Mehmeti, Thaqi

Llapi – Zhegra 35:37 (17:18)

Llapi: Mani, Bugujevci, Havolli 1, Hoxha 13, Hasani 6, Beshiri 4, E. Bogujevci, Berisha 5, J. Mani , Bajrami, A. Mani, Ademi, E. Havolli 3

Zhegra: Haziri, Ibrahimi, Murseli 4, A. Haziri 15, A. Isufi, F. Isufi 8, Haziri, A. Isufi 3, E. Isufi 4, Agushi, Jusufi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova