Besa me fitore shumë të lartë, Prizreni mposhtë Llapin

Lojtari është hedhur lartë me top në dorë gati për të shënuar kurse kundërshtari po përpiqet t'a ndalojë atë.

Kampioni aktual, Besa Famgas e ka fituar me rezultat të lartë ndeshjen me Dritën. Të dielën në Gjilan, pejanët fituan me rezultat 68:17. Pas pjesës së parë rezultati ishte 34:9 në të mirë të Besës.

Pas javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll, Besa Famgas udhëheq në tabelë me 22 pikë, derisa Drita mbetet e fundit pa pikë. 13 lojtarë të Besës shënuan gola, kurse më efikasët ishin Y. Muqolli me 11 gola dhe K. Jupa me 10. Te Drita u dallua A. Isufi me 8 gola.

Të dielën u luajt edhe ndeshja në mes të Prizrenit e Llapit. Fitore shënoi Prizreni me rezultat 40:34. Për Prizrenin është fitorja e tretë, kurse kjo skuadër renditet e teta me 7 pikë. Llapi mbetet i nënti me 4 pikë. Që në pjesën e parë prizrenasit krijuan epërsi bindëse, 22:15.

A. Krasniqi e V. Zherka shënuan nga 8 gola për Prizrenin. 12 gola për Llapin i shënoi A. Hoxha.

Drita – Besa Famgas 17:68 (9:34)

Drita: Shkodra 2, Kurti, Hasani, Tosku 1, Sllamniku 2, Latifi 4, Asllani, Isufi 8 Veliu.

Besa Famgas: Mehmeti, J. Muqolli 7, Gjuka 7, Ramosaj 1, Thaqi 3, Kukrika 5, Tahirukaj 4, Visoka 5, Luzha 4, Y. Muqolli 11, Jupa 10, Vokshi 1, Idrizi 5, Mushkolaj 5.

Prizreni – Llapi 40:34 (22:15)

Prizreni: Koro, Thaqi, J. Thaqi, O. Krasniqi 1, A. Krasniqi 8, Gashi 1, Skenderi 4, Ahmetaj, Spahija 5, Mehmeti 5, Etemi, Leka 5, Bytyqi 1, Topalli 2, Ferati, Zherka 8.

Llapi: Visoka 3, Hyseni, Rexhepi 2, Bajrami 2, Havolli 2, Mani, Hoxha 12, Muqiqi 4, Hasani 6, Beshiri 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova