Çerekfinalet e pioniereve luhen në Ferizaj

Kanë përfunduar garat e rregullta për grupmoshën e pioniereve. Garat janë zhvilluar në grupe, me pjesëmarrjen e shumicës së skuadrave. Gjatë javëve të kaluara ka pasur ndeshje të mira e interesante, ndërsa kanë defiluar lojtare me potencial të madh dhe të ardhme të ndritur.

Të dielën luhen ndeshjet çerekfinale. Është vendosur që çerekfinalet të zhvillohen në Ferizaj.
Ndeshjet çerekfinale janë: Ferizaj – Jusuf Gërvalla (11:00), Vëllaznimi – KEK-u (13:30), Samadrexha – Istogu (14:45), Deçani – Vushtrria (12:15). Gjysmëfinalet, finalja dhe ndeshja për vend të tretë janë një javë pas çerekfinaleve.

Pionierët të shtunën në Deçan i luajnë ndeshjet gjysmëfinale. Takohen Zhegra e Besa Famgas (14:00) si dhe Deçani e Kastrioti (15:30). Të dielën në Pejë është ndeshja për vend të tretë duke fillaur nga ora 12:00 dhe finalja e madhe në ora 13:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …