Çifti Bujupi në Evropianin e Universiteteve

Federata e Hendbollit të Kosovës po vazhdon me angazhim maksimal për shkollim dhe avancim të kuadrove të hendbollit.

Kështu një sukses tjetër është arritur lidhur me gjyqtarët e hendbollit. Çifti Genc Bujupi e Getoar Bujupi janë ftuar nga Federata Evropiane e Hendbollit për të ndarë drejtësinë në Kampionatin e 10-të Evropian të Universiteteve.

Kampionati do të mbahet prej 4 deri më 10 korrik në Bydgoszcz të Polonisë. Për të ndarë drejtësinë në këtë kampionat të hendbollit, EHF-ja ka ftuar gjyqtarë nga Kroacia, Gjeorgjia, Letonia, Maqedonia e Veriut, Malta, Polonia, Portugalia, Rusia, Ukraina dhe natyrisht Kosova.

Genc e Getoar Bujupi aktualisht e kanë thirrjen gjyqtarë të rinjë të EHF-së, ndërsa janë kandidatë për thirrjen gjyqtarë të EHF-së. Kampionatin Evropian i Universiteteve do të shërbejë si test për të fituar thirrjen e gjyqtarëve të EHF-së, që do të hapte dyert evropiane për këta gjyqtarë perspektiv. Kosova tashmë i ka katër çifte të gjyqtarëve të EHF-së e poashtu dy delegatë të EHF-së.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova