Çifti Vitaku drejton ndeshje para 4200 shikuesve

Plot 4215 shikues ishin të shtunën mbrëma në palestrën në Craiova të Rumanisë, në ndeshjen e hendbollisteve mes SCM Craiova dhe Kastamonu Belediyesi GSK të Turqisë. Ndeshjen e luajtur në një ambient të rrallë sportiv, me shumë sukses e drejtuan gjyqtarët e hendbollit nga Kosova,

Erdoan e Arsim Vitaku. Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme që i takoi gjysmëfinales së Kupës së EHF-së. Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë, 18:18, por SCM Craiova shkoi tutje. Ekipi rumun e fitoi me një gol dallim, 23:22 ndeshjen e parë të luajtur më 7 prill në Kastamonu të Turqisë. Craoiva për herë të parë do të luajë në finale të ndonjë kupe evropiane.

Çifti Vitaku ka kohë që është vazhdimisht prezent nëpër ndeshje e ngjarje ndërkombëtare. Tashmë FHK-ja i ka katër çifte të gjyqtarëve të EHF-së dhe dy delegatë të Federatës Evropiane të Hendbollit. Erdoan e Arsim Vitaku pritet të referojnë edhe në kampionatin evropian U-20 që do të mbahet në Slloveni gjatë muajit gusht.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …