Derbi i hendbollisteve luhet në Pejë

Istogu e Shqiponja takohen në derbin e javës së pestë në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Istogu ndeshjet si vendas vazhdon t’I luajë në qytete tjera, në mungesë të palestrës në qytetin e Istogut. Kështu ndeshja më e rëndësishme e javës së pestë kampionale luhet në palestrën “Karagaçi” në Pejë, të shtunën (nesër) nga ora 15:00.

Istogu është i treti me gjashtë pikë. Kampioni aktual, Shqiponja i ka fituar katër ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me tetë pikë. Tetë pikë i ka vetëm edhe Vushtrria.

Të shtunën luhet edhe ndeshja mes Vjosës e Dritës, që nis në ora 12:30.

Dy ndeshje tjera të javës së pestë janë të dielen. Nga ora 14:00 takohen skuadra Jusuf Gërvalla e Prishtina, ndërsa në rivalitet shpresohet edhe për ndeshjen në mes të Kastriotit dhe Vushtrrisë, që zhvillohet nga ora 17:00. Vushtrria është favorite ndaj Kastriotit që është i pesti me gjashtë pikë.

Ndeshja mes Samadrexhës dhe Vëllaznimit zhvillohet më vonë.

Këtë fundjavë janë edhe ndeshjet e javës së dytë në Ligën e parë të meshkujve. Të shtunën janë takimet Llapi – Deçani (17:00) dhe Dukagjini – KEK-u (12:00). Takimi Prizreni – Lepenci luhet të dielen nga ora 17:00.

Në Ligën e Parë të femrave në rradhë është java e tretë kampionale. Të shtunën janë takimet: Dukagjini – Ferizaj (14:00), Trepça – Llapusha (12:00). Ndeshjet tjera janë të dielen: Verona – KEK-u (15:00), Deçani – CLICK (11:00), Ulpiana – Prizreni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova