Dita e finaleve të mëdha

Të dielen (sot) zhvillohen finalet e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.
Te hendbollistet takohen Vushtrria e Istogu, ndërsa ndeshja fillon në ora 18:00.
Besa Famgas e Trepça janë në finalen e hendbollistëve, që zhvillohet prej orës 20:15. Të dy ndeshjet luhen në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.
Pas gjysmëfinaleve interesante, koha është për spektaklin e finaleve. Pritet hendboll i bukur dhe garë e mirë për trofeun e rëndësishëm të Kupës së Kosovës.

Lajme tjera