Drita fiton thellë ndeshjen e mbetur

Drita e Gjilanit ka vazhduar ecurinë pozitive në Superligën e Kosovës në hendboll. Të mërkurën mbrëma në palestrën në Vushtrri, Drita fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat të lartë, 41:22. Pas pjesës së parë rezultat ishte 21:12 në të mirë të gjilanasve. Dallimi në cilësi në mes të skuadrave ishte i madh dhe kështu në fund fitorja e Dritës ishte mjaft e lartë. Kjo ishte ndeshje e mbetur e javës së tretë të Superligës.

Drita i është bashkuar Kastriotit si skuadrat e vetme që i kanë fituar katër ndeshjet e para.  E ndajnë vendin e parë në tabelë. Vetëm fitore ka edhe kampioni aktual, Besa Famgas, por që nuk e ka luajtur ende ndeshjen e javës së katërt ndaj Zhegrës, për shkak të angazhimeve në skenën evropiane.

Për Samadrexhën ishte disfata e katërt.

Samadrexha – Drita 22:41 (12:21)

Samadrexha: Sh. Maloku, D. Basholli 4, B. Maloku 1, M. Jashari 4, D. Maloku, A. Maloku 2, A. Sopjani 1, S. Maloku, F. Maloku 3, Ah. Maloku 6.

Drita: A. Sylejmani, V. Buqinca, S. Maxhera 6, L. Gubetini 9, Sh. Shaqiri 5, G. Misini 7, M. Shahini 6, F. Cimili 3, D. Azizi 1, R. Selmani, H. Mehmeti 1, G. Veliu, L. Mustafa 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova