Dy ndeshje interesante në xhiron e fundit të stinorit të rregullt

Një lojtarë ka gjuajtur topin për të shënuar dhe mbrapa tij janë lojtarët e të dy ekipeve.

Ndeshja Vushtrria – Prizreni e hap javën e 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Është kjo java e fundit e stinorit të rregullt.

Më pas Superliga ndahet në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para luftojnë për titull të kampionit, dhe në Superligën B, ku katër skuadrat e fundit luftojnë për të mbetur në elitë.

Ndeshja Vushtrria – Prizreni zhvillohet të premten (nesër) në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, nga ora 20:00.

Katër ndeshjet tjera janë të shtunën, ndërsa derbi zhvillohet në Mitrovicë në mes të Trepçës dhe Prishtinës. Kjo ndeshje fillon në ora 19:00, ndërsa shpresohet se do të ofroj hendboll cilësor dhe rivalitet sportiv. Trepça është e treta me 26 pikë, kurse Prishtina e dyta me 30 pikë.

Ndeshje interesante shpresohet se do të jetë edhe ajo që luhet në Ferizaj në mes të Kastriotit dhe kampionit, Besa Famgas. Edhe kjo ndeshje është të shtunën nga ora 19:00. Besa udhëheq në tabelë me 34 pikë. I ka fituar 17 ndeshjet e deritashme. Kastrioti është i katërti me 22 pikë.

Të shtunën nga ora 17:30 është takimi Vëllaznimi – Drenica, ndërsa prej orës 19:30 takohen Drita e Llapi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …