Dy ndeshje interesante te hendbollistet

Pesë ndeshje të javës së tetë të Superligës së hendbollisteve luhen të shtunën. Dy prej këtyre ndeshjeve pritet të jenë me rivalitet.

Kampioni Ferizaj, e pret Prishtinën në takimin që fillon në ora 17:00. Të dy skuadrat synojnë fitore në këtë ndeshje. Prishtina ka fituar gjashtë ndeshjet e deritashme dhe ndanë vendin e parë me 12 pikë. Ferizaj është i pesti me 10 pikë.

Skuadra tjetër ferizajase, Kastrioti, është mysafire e Vushtrrisë. Ndeshja Vushtrria – Kastrioti luhet të shtunën nga ora 15:00. Vushtrriaset janë favorite, por lojtaret e Kastriotit do të mundohen të shfaqin potencialin që kanë.

Vushtrria i ka 12 pikë nga 7 ndeshje. Kastrioti është i katërti me 10 pikë, po ashtu nga shtatë ndeshje.

Istogu – Vëllaznimi (16:00), Drita – Jusuf Gërvalla (15:00), Samadrexha – KEK-u (13:00) janë ndeshjet tjera të së shtunës. Të dielën (14:00) luhet ndeshja mes Shqiponjës e Vjosës.
Deçani – CLICK, Dukagjini – Trepça, Llapusha – Ulpiana, janë ndeshjet e javës së gjashtë në Ligën e Parë të hendbollisteve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …