E katërta për Prishtinën, fitojnë edhe Kastrioti e Vushtrria

Prishtina ka fituar edhe ndeshjen e katërt rresht në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të shtunën në javën e katërt, Prishtina fitoi ndaj Drenicës me rezultat 41:25. Prishtina që në pjesën e parë e ka bërë shkëputjen e madhe, duke fituar me 20:11. Prishtina është në vendin e parë me 8 pikë, dy më shumë se Besa Famgas që luan nesër.

O. Beshiri me 12 gola dhe A. Bajqinovci me 11 ishin më efikasët te Prishtina. F. Gashi realizoi 10 gola për Drenicën.

Të shtunën fitore shënuan edhe Kastrioti e Vushtrria. Kastrioti në Ferizaj e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 26:25, ndonëse luajti pa shumicën e lojtarëve kryesorë. Për Kastriotin është fitorja e dytë nga tri ndeshje të luajtura.

Vushtrria fitoi ndaj Llapit me rezultat 31:26. Vushtrria po ashtu shënoi fitoren e dytë kurse është e treta në tabelë me 5 pikë.

Dy ndeshje tjera janë të dielen.

Prishtina – Drenica 41:25 (20:11)

Prishtina: Ademi 1, Agushi, Beqiraj, Abazi 7, Bajqinovci 11, Fetahu 4, Gjuka 3, Beshiri 12, Kuleta 2, Sherifi, Prekazi 1, Hoxha.

Drenica: Baliu, Hamza 3, Batatina 3, Zekaj 2, Binaku 2, Sahiti 5, Muqolli, Geci, Gashi 10.

Kastrioti – Vëllaznimi 26:25 (13:12)

Kastrioti: Sahiti, Ramadani 4, Beqiri 2, Selmani 3, Tafarshiku 4, Salihu 4, M. Selmani 8, Jupa, Brahimi, Qerimi.

Vëllaznimi: Brahushi, Hoxha, Kuqi, Lluka, Mamusha 1, Neziri 12, Morina, Luzha 1, Halili 2, Rexha 3, Rama 4, Fana 1.

Vushtrria – Llapi 31:26 (18:13)

Vushtrria: Ibishi, Pllana, Demiri, Musa 4, Sadiku, Karaqa, Abazxhiku 2, Selaci, Gubetini 4, M. Jashari 2, Jashari 2, A. Karaqa 5, Miftari 2, Klinaku 9, F. Musa 1, Mehmeti.

Llapi: Hyseni, Havolli, Osmani, Bugujevci 1, Muqiqi 5, Hoxha 7, Beshiri 2, Hasani 6, Bajrami, Visoka 4, Mani 1, J. Mani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova