Edhe dy pikë në konton e “xehetarëve”

Trepça e Mitrovicës ka vazhduar me fitore në Superligën B të Kosovës në hendboll (meshkujt). “Xehetarët” të hënën fituan në Vushtrri ndaj Samadrexhës me rezultat 45:31. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:14 për mitrovicasit. Kjo ishte ndeshja e fundit e xhiros në Superligën e hendbollistëve.

Trepça i ka 21 pikë nga 22 ndeshje, ndërsa Samadrexha i ka dy pikë. Trepça është e para në Superligën B kurse Samadrexha e fundit (4). Drenica është e dyta me 14 pikë, ndërsa Zhegra e treta me 13 pikë.

Samadrexha – Trepça 31:45 (14:22)

Samadrexha: Sh. Maloku, A. Maloku 4, Basholli 2, S. Maloku 11, Krasniqi 2, Hyseni 8, Bunjaku, Jashari 4.

Trepça: Buqinca 1, Terziqi, Mujka 7, Çabra 2, Fejzullahu 5, Shala 4, Sejdijaj 3, Shabani 7, Beqiri 7, Abazxhiku 6, Nimani 2, Voca 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova