Edhe një derbi për Besën, pejanët arrijnë fitoren e 20-të

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në Pejë në kuadër të xhiros së 20-të kampionale, përkatësisht të xhiros së dytë të Superigës A, Besa Famgas e mposhti Prishtinën me rezultat 38:32. Pas pjesës së parë rezultati ishte 19:15 për pejanët.
Besa Famgas ka arritur në shifrën e 40 pikëve. I ka fituar të gjitha 20 ndeshjet dhe ka rritur distancën e pikëve me Prishtinën. Prishtina është e dyta me 31 pikë.
Drilon Tahirukaj me 9 gola dhe Victor Alonso me 8 ishin më efikasët te kampionia aktuale, Besa. Te Prishtina 8 gola i shënoi Petrit Prekazi.
Ndeshjen tjetër të Superligës A në mes të Vëllaznimit dhe Kastriotit e fitoi ekipi gjakovar me rezultat 35:28. Vëllaznimi del në vend të pestë me 17 pikë. Kastrioti është i treti me 22.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …