Edicioni pranveror nis me ndeshje interesante

Në ditën kur shënohet dhjetëvjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, nis stinori pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën (nesër) më 17 shkurt luhen tri ndeshjet e para të javës së 15-të, që është e para për pranverë, të kampionatit të Kosovës në hendboll.

Kampionati vazhdon me derbin lokal mes Zhegrës e Dritës, që nis në ora 17:30. Kjo ndeshje luhet në palestrën në Gjilan.

Zhegra është e gjashta me 13 pikë nga 14 ndeshje, kurse Drita renditet e treta me 20 pikë.

Në Ferizaj nga ora 19:00 luhet ndeshja e rivalëve të vjetër, Kastriotit e Trepçës. Skuadra ferizajase ka bërë një riorganizim së fundi dhe ka kthyer disa lojtarë. Ndërkohë Trepçës në drejtim të Prishtinës i është larguar Lindrit Fetahu. Kastrioti është i katërti me 15 pikë nga 14 ndeshje kurse Trepça renditet e pesta me 13 pikë nga 14 ndeshje.

Në ndeshjen e tretë të së shtunës takohen kampionia dhe liderja, Besa FamGas me Llapin e vendit të fundit. Besa ka fituar të gjitha 14 ndeshjet e deritashme dhe prinë me 28 pikë. Llapi në 14 ndeshje ka mbledhur vetëm dy pikë. Kjo ndeshje luhet në Pejë nga ora 17:00.

Të dielen takohen Vushtrria e Prishtina. Kjo ndeshje luhet në Vushtrri nga ora 17:00. Prishtina renditet e dyta me 26 pikë kurse Vushtrria është e shtata me 11 pikë.

Takimi në mes të Samadrexhës dhe Vëllaznimit zhvillohet të enjten e ardhshme nga ora 20:00.

Para ndeshjeve të seniorëve luhen takimet e kadetëve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova