Esma Muratoviq e lumtur që ndeshja e tretë luhet në Istog, është e bindur se do të festojë në fund

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu e Vushtrria takohen nga ora 19:00 në palestrën e qytetit në Istog, në ndeshjen përcaktuese për titull të kampionit. Rezultati në serinë finale të plejofit është 1:1, pasi të dy skuadrat kanë fituar si vendase.

“I kemi fituar të gjitha ndeshjet deri më tani dhe secila ishte si lojë stërvitore. Në ndeshjen e dytë të finales së plejofit në Vushtrri, kemi luajtur dobët. Na ka munguar motivi, na ka kushtuar komoditeti në lojë, ndërsa kanë vendosur edhe shumë faktorë të tjerë. Kemi ekip cilësor dhe mendoj se krejt varet prej nesh”, ka thënë Esma Muratoviq.

“Jam shumë e lumtur që ndeshjen e tretë e luajmë në Istog, në palestrën tonë. Dhe do të japim çdo gjë nga vetja që të gëzohemi në fund”, ka shtuar ajo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …