Ferizaj i pandalshëm, e mposht edhe Vushtrrinë

Po vazhdon starti i fuqishëm i skuadrës së Ferizajt në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Skuadra debutuese është e vetmja që i ka fituar të gjitha gjashtë ndeshjet e deritashme. Ferizaj të dielen e mposhti Vushtrrinë me rezultat 37:30, në kryendeshjen e dytë të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës.

Që në pjesën e parë skuadra e Ferizajt krijoi epërsi të lartë, prej gjashtë golave (19:13). Këtë epërsi ferizajaset e mbajtën edhe në pjesën e dytë. Ferizaj udhëheq i vetëm me 12 pikë, ndërsa Istogu e Prishtina i kanë nga 10 pikë. Vushtrria ka pësuar disfatën e dytë dhe renditet e katërta me 8 pikë.

A. Basha me 10 gola, Sh. Fazlija me 9 gola dhe M. Koneski me 8 gola ishin më efikaset te Ferizaj. K. Avdiu shënoi 11 gola për Vushtrrinë kurse Sh. Tahiri 6 gola.

Të dielen u luajtën edhe dy ndeshje tjera. Shqiponja fitoi derbin gjakovar ndaj Vëllaznimit me rezultat 27:26, kurse Jusuf Gërvalla e Samadrexha barazuan 25:25.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 25:25 (13:13)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Malaj 3, Zekaj 5, Lulaj, Çekaj 5, Tolaj 2, Qufaj 1, Gecaj 5, Imeraj 2, Shala.

Samadrexha: Ar. Maloku, Halili, Sadiku 2, B. Basholli 6, Q. Basholli, D. Basholli 2, Maloku 6, Arl. Maloku 6, G. Basholli, R. Basholli.

Ferizaj – Vushtrria 37:30 (19:13)

Ferizaj: Pjeshqiq, Trajkovska 1, Koneski 8, Sylejmani 1, Fazlija 9, Thaqi, Kelmendi 6, Basha 10, Domaneku, Kupina 2, Shabani, Beka, Haliti, Mehmeti.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Berisha, Avdiu 11, Zymeri, Preniqi 3, Mehmeti, Paci 1, D. Rrahmani, B. Rrahmani 5, R. Gubetini, Selaci, Kasumi 4, Tahiri 6.

Vëllaznimi – Shqiponja 26:27 (15:13)

Vëllaznimi: Kursani 8, Radoniqi 8, Frrokaj 3, Hoda, Bytyqi, Byci, Mollakadrija, Gashi 1, Daija, Kastrati 6.

Shqiponja: F. Ferizaj, Nuza 4, Goqaj 2, Zogaj, E. Ferizaj 2, Nivokazi 8, Quni, Dobrunaj, A. Goqi 8, Arapi 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova