Ferizaj nuk ndihet inferior ndaj skuadrës turke, kërkon suksesin

Ekipi i ferizajit para nje tabele me kupen e Kosoves

Kampioni i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, KHF Ferizaj, do të debutoj në skenën ndërkombëtare ndaj skuadrës turke, Muratpasa Belediyesi. Në kuadër të raundit të tretë të Kupës Evropiane, Ferizaj muajin tjetër i luan dy ndeshje ndaj skuadrës turke.

Ndeshja e parë luhet më 14 apo 15 nëntor në Turqi, ndërsa e kthimit një javë më vonë në Ferizaj.

“Çdo ekip që është në raundin e tretë është cilësor. Sa i përket ekipit me të cilin do të ballafaqohemi, Muratpasa nga Turqia, është me eksperiencë dhe me lojtare te huaja dhe të reprezentacionit të Turqisë. Por kjo nuk do të thotë se do të dorëzohemi para kohës. Do të japim maksimumin për një rezultat sa më pozitiv për ekipin e Ferizajt”, ka thënë Xhavit Morina, kryetar i KHF Ferizaj.

Ai ka thënë se ndërkohë do të vendoset nëse një ndeshje do të luhet në Turqi e një në Ferizaj, apo për ndonjë opsion tjetër.

KHF Ferizaj ka fituar dy ndeshjet e para të edicionit 2020/2021 në Superligë. Në edicionin e kaluar bëri befasi duke e fitar titullin e kampionit në edicionin e parë në elitë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova