Ferizaj shokon Vushtrrinë, kalon në finale

Lojtaret gëzojnë fitoren bashkë me trajnerët e skuadrës.

Vushtrria e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Ferizajt, por edhe pjesën e parë të ndeshjes së dytë. Megjithatë Ferizaj do të luajë në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Ferizaj e ka shokuar të mërkurën Vushtrrinë në Vushtrri, duke fituar me rezultat 30:22. Kështu Ferizaj kalon në finale të plejofit ku do të takohet me Istogun, kampionin aktual.

Ndeshjen e parë në Ferizaj e kishte fituar Vushtrria me 27:24. Të mërkurën në Vushtrri rezultati pas pjesës së parë ishte 13:12 për vendaset. Në të dytën gjërat ndryshuan.

Portierja E. Rugova mbylli portën për lojtaret e Vushtrrisë, ndërsa lojtaret ferizajase realizonin në anën tjetër.

V. Gashi me 7 gola dhe A. Basha e Sh. Fazlija me nga 6 u dalluan te Ferizaj, që luajti pa të huaja. Te Vushtrria më efikasja ishte K. Avdiu me 6 gola kurse nga 5 i shënuan B. Rama e D. Kasumi.

Vushtrria – Ferizaj 22:30 (13:12)

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Vokshi 1, Avdiu 6, Rama 5, Zymeri, Preniqi, Ramabaja 2, Rrahmani 1, R. Gubetini, Selaci, Kasumi 5, Tërstena, Tahiri 2.

Ferizaj: Rogova, Basha 6, Salihu 4, Sulejmani 3, Fazlija 6, Kelmendi 3, Domaneku 1, Reqica, Gashi 7, Kupina, Misini, Dinolli, Mar. Dinolli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova