Ferizaj synon të vazhdoj me befasi edhe ndaj kampionit

Lojtarja ia hedh topin bashkëlojtares së saj.

Pasi ka befasuar Vushtrrinë në gjysmëfinale të plejofit, Ferizaj, synon të vazhdon me befasi edhe në finale. Skuadra që për herë të parë garon në Superligën e hendbollisteve, Ferizaj, e pret kampionin aktual, Istogun, të shtunën (nesër) nga ora 19:00. Ndeshja luhet në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.

Në Superligën e hendbollisteve në finale të plejofit luhen dy ndeshje. Ferizaj synon të krijoj avantazh në ndeshjen e parë, por kampioni Istogu natyrisht ka plane tjera dhe shpreson të bëjë hapin e madh drejt mbrojtjes së titullit.

Istogu në gjysmëfinale të plejofit ka pasur punë të lehtë, duke shënuar dy fitore të thella ndaj Prishtinës.

Rrugëtim më ndryshe kishte Ferizaj. Kjo skuadër e humbi ndeshjen e parë si vendas nga Vushtrria me 27:24. Por në Vushtrri shënoi fitore me rezultat 30:22 dhe kaloi në finale.

Ndeshja në mes të Ferizajt dhe Istogut transmetohet në faqen zyrtare të Federatës së Hendbollit të Kosovës në “facebook’.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova