Festë hendbolli në Istog

Në palestrën e qytetit në Istog do të luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës në të dy konkurrencat.

Orari i ndeshjeve tashmë është përcaktuar.
Të premten janë gjysmëfinalet. Nga ora 13:00 takohen hendbollistet e Ferizajt dhe Prishtinës.
Gjysmëfinalja e parë e hendbollistëve në mes të Prishtinës e Kastriotit është nga ora 15:00. Nga ora 17:00 luhet gjysmëfinalja e dytë e hendbollistëve mes Trepçës e Besa Famgasit.

Dita e gjysmëfinaleve mbyllet me sfidën e hendbollisteve: Vushtrria – Istogu. Ky takim është nga ora 19:00.
Të shtunën, finalja e hendbollisteve është nga ora 17:00 kurse finalja e hendbollistëve nga ora 19:15.

Pas ndeshjes dramatike mes Istogut e Vushtrrisë, që përcaktoi kampionin te hendbollistet, me të drejtë pritet turne me ndeshje interesante edhe për Kupën e Republikës së Kosovës.
Fat e sukses për të gjitha skuadrat.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …