FHK-ja firmos marrëveshje sponsorizimi me Gorenjen

Federata e Hendbollit e Kosovës ka firmosur marrëveshje sponsorizimi me GNTC-Gorenje. Marrëveshja është e vlefshme deri në fund të këtij viti dhe përmes saj do të përkrahen aktivitetet e shumta të FHK-së, duke përfshirë edhe ato me ekipet kombëtare.

Ekipet tona kombëtare janë vazhdimisht të pranishme në garat ndërkombëtare, me të gjitha grupmoshat dhe në nivele gjithnjë e më të larta. Rrjedhimisht kompani serioze të vendit po shprehin gatishmëri për të firmosur marrëveshje sponsorisimi me ne.

Marrëveshja me GNTC-Gorenje është në pajtim me Ligjin për Sponsorizim.

Atë e kanë firmosur presidenti Eugen Saraçini në emër të FHK-së dhe drejtori i përgjithshëm i GNTC Group, Fatmir Kadriu.

Në ditët në vijim pritet të nënshkruhen marrëveshjet edhe me disa kompani të tjera.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Ashtu si pritej, Besa Famgas nuk ka hasur shumë rezistencë për të kaluar në finale të plejofit në Superligën …

Prishtina është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina të martën pasdite e …

Të martën (sot) luhen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Deçani është kampion i Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Deçani vazhdon të konfirmohet …

Ulpiana e Lipjanit është kampione e Ligës së Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ulpiana ka …

Skuadrat ferizajase kanë fituar ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së 21-të, kampioni …

Skuadrat vendase kanë fituar tri prej katër ndeshjeve të luajtura të shtunën në kuadër të javës së 21-të të …

Me fitore bindëse Prishtina e ka nisur serinë gjysmëfinale të plejofit ndaj Trepçës. Ndeshja e luajtur të shtunën pasdite …