FHK-ja prezentohet me kuadrin e saj në Evropianin në Slloveni

Federata e Hendbollit të Kosovës është gjithnjë e më prezente me kuadrin e saj në ngjarje me rëndësi në skenën ndërkombëtare. Aktualisht në Slloveni është duke u mbajtur kampionati evropian U-20 ku po paraqiten kombëtaret më të mira evropiane.

Prej Kosovës në këtë ngjarje të madhe po marrin pjesë delegatja e EHF-së, Shqipe Bajçinca-Brestovci dhe gjyqtarët Erdoan e Arsim Vitaku. Delegatja Bajçinca tashmë ka kryer tri ndeshje me plot sukses, ndërsa të premten edhe çifti i referëve Vitaku përfundoi me sukses ndeshjen e parë. Për zyrtarët kosovarë do të ketë edhe ndeshje tjera dhe kështu do të rritet vlera e FHK-së dhe hendbollit kosovar në skenën evropiane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …