FHK-ja shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të legjendës Fadil Vokrri

Presidenti Eugen Saraçini në emër të Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe komunitetit të hendbollit shpreh ngushëllime të thella dhe të sinqerta për vdekjen e presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe legjendës së futbollit dhe sportit shqiptar në përgjithësi, Fadil Vokrri.

Lajmi për vdekjen e Fadil Vokrrit na ka shokuar të gjithëve dhe bashkëndjejmë dhembje me familjen e të ndjerit, Federatën e Futbollit, futbollistët dhe futbolldashësit. Fadil Vokrri ishte dhe do të mbetet gjithnjë prej figurave emblematike të sportit të Kosovës dhe sportit shqiptar në përgjithësi. Ishte një mik shumë i mirë i Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe drejtuesve të saj, ndërsa të gjithëve do të na mungoi figura e tij, urtësia e tij. Kontributi i tij njëherë si futbollit e më pas edhe si drejtues i Federatës është i jashtëzakonshëm. Ishte simbol i sportit të vendit dhe i respektuar nga të gjithë.

Sporti ka humbur një njeri të madh e të pazëvendësueshëm, ndërsa Federata e Hendbollit një mik e bashkëpunëtor të veçantë.

“Pusho i qetë shoku dhe miku im, legjenda e sportit shqiptar”

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …