Fillim i suksesshëm për kampionin

KHF Kastrioti akcion gjate ndeshjes

Kampioni në fuqi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Ferizaj, nuk ka lejuar befasi në hapje të stinorit 2020/2021. Ferizaj të dielën fitoi si vendas ndaj Shqiponjës së Gjakovës me rezultat 38:31.

Pas pjesës së parë rezultat ishte 20:13 për ferizajaset. A. Kelmendi ishte e pandalshme në këtë ndeshje, me 15 gola. A. Goqi shënoi 11 gola për Shqiponjën. Po të dielën Samadrexha fitoi 24:21 ndaj Vjosës kurse KEK-u humbi si vendas nga Jusuf Gërvalla me rezultat 37:18.

Ferizaj – Shqiponja 38:31 (20:13)

Ferizaj: Dinolli, Basha 7, Kupina, Qerkini, Sylejmani 7, Thaqi 2, Ibrahimi, Hoti 4, Huruglica 4, Kelmendi 15, Haliti

Shqiponja: Quni, Goqi 11, L. Ferizaj 4, Goqaj 5, Dobrunaj 5, E. Ferizaj 1, Arapi, Nuza 3, Brisha 2

KEK-u – Jusuf Gërvalla 18:37 (8:16)

KEK-u: Kutllovci, Selmanaj 1, Grajqevci, An. Grajqevci 7, Klinaku 4, Alija 1, El. Grajqevci 5, Aliu, Smakiqi, Dedinca

Jusuf Gërvalla: Gecaj 9, Shala, Ymeraj 3, Çekaj 7, Berisha, Hulaj, Tolaj 4, Imeraj 5, Çufaj 3, D. Çekaj 5

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova