Fillojnë stërvitjet e Kosovës U17

Kanë filluar sot stërvitjet e Kombëtares U17 të Kosovës në hendboll. Nën udhëheqjen e trajnerit Arben Parduzi dhe Granit Sahiti vajzat tona kanë ushtruar sot pasdite në palestrën e qytetit në Ferizaj. Kombëtarja do të përgatitet deri më 5 gusht në Ferizaj. Ku me 7 gusht , Kosova U17 e luan ndeshjen e parë të Evropianit që mbahet në Klaipeda të Lituanisë.
Te vajzat ka vendosmëri që ta japin më të mirën në stërvitje që të jenë gati për Evropian.

Lajme tjera