Fitojnë Besa Famgas e Kastrioti, barazim në Drenas

Foto ekipore

Besa Famgas e ka fituar thellë ndeshjen e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në henboll (meshkujt). Kampioni në fuqi të shtunën në Podujevë fitoi ndaj Llapit me rezultat 38:13. Për Besën ishte fitorja e katërt kurse për Llapin humbja e katërt.Fitore të shtunën shënoi edhe Kastrioti që në Ferizaj e mposhti Vëllaznimin me rezultat 35:27.

Ferizajasit shënuan fitoren e dytë, kurse Vëllaznimi pësoi humbjen e tretë.

Ndeshje e barabartë u luajt në Drenas ku u takuan Drenica e Trepça. Madje ndeshja nuk dha fitues fare, përfundoi 25:25. Edhe pas pjesës së parë rezultati ishte i barabartë, 14:14. Është ky barazimi i parë këtë edicion.

Drenica renditet e treta me 5 pikë, sa i ka edhe Trepça në vend të katërt.Në pjesën e parë mysafirët ishin në epërsi të lehtë, por vendasit ia dolën të barazojnë në fund. Edhe në pjesën e dytë vazhdoi lojë e barabartë. Drenica në fund dy herë kishte nga dy gola epërsi, por mitrovicasit me përvojë ia dolën të barazojnë në 25:25.

Llapi – Besa Famgas 13:38 (6:22)

Llapi: G. Mani, Bugujevci, Hoxha 3, Hasani 3, Beshiri, E. Bugujevci, Berisha 3, J. Mani 4, Ademi, Havolli, Bajrami

Besa Famgas: Gjuka 6, Jupa 4, Visoka 2, Ramosaj 3, J. Muqolli 4, Tahirukaj 4, Mushkolaj 7, Tafilaj 3, Y. Muqolli, Idrizi, Alonso 5, Mehmeti, Luzha,Thaqi

Drenica – Trepça 25:25 (14:14)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 4, Mehmeti 8, Dubovci 3, Zekaj 6, Hamza 2, Sahiti, Hasani 1, Binaku, Baliu, Batatina 1, Zariqi, Lladrovci

Trepça: Parduzi, Shabani 6, Fejzullahu, R. Shabanaj 3, Cimili 5, Terziqi, Maxhera 3, Sejdijaj, Klinaku 6, K. Terziqi, Abazgjiku 2, Buqinca

Kastrioti – Vëllaznimi 35:27 (20:11)

Kastrioti: D. Dugolli, Hajdini, Tafarshiku, A. Dugolli 4, Hoxha 4, Selmani 2, J. Selmani 4, Rudari 7, Bytyqi 3, Mustafa 8, Brahimi 3, Qerimi

Vëllaznimi: Hoxha, Fana 5, Dukaj 2, Rama 3, Luzha 8, Morina, Spahija 6, Curri, Leka 2, Mamusha, Lluka, Pozhegu, Halili, Rexha, Neziri 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova